Ловля на спінінг відрізняється від поплавцевої чи фідерної тим, що снасті для цієї техніки зовсім інші. Рибалка робить безліч закидань, щоб вполювати омріяну здобич. Тож робочий інструмент має бути міцним, надійним та доволі потужним. Особливу увагу варто звернути не тільки на вудлище, але й на котушку. Від неї залежить успіх на водоймі. Неправильний вибір може зіграти з вами злий жарт. Щоб такого не трапилося, уважно читайте далі.
Як вибрати котушку для спінінга?
Кожна котушка призначена під конкретне спінінгове вудлище, тому це потрібно враховувати перед покупкою. Взагалі котушки поділяють на інерційні, безінерційні та мультиплікаторні. Перший варіант можна віднести до застарілого. Його конструкція передбачає нерухомий корпус + барабан.
Під час експлуатації інерційка розмотується, навіть коли приманка вже буде в потрібному місці. Тож якщо не маєте бажання возитися з волосінню, доведеться вручну зупиняти котушку. Звучить не дуже... Але в неї є свої плюси. Підвищена чутливість оснастки – один із них.
Безінерційна котушка найпопулярніша серед рибалок. У народі її називають “м’ясорубкою”. Чому? Вона дещо нагадує цей побутовий прилад. Безінерційка має складний механізм. У неї є шпуля, ролик для укладки жилки, руків’я, корпус і передавальний механізм.
Безінерційну котушку можна встановити майже на будь-яке спінінгове вудлище. Працювати з нею досить просто:
- відкидаєш шпулю та притискаєш волосінь пальцем;
- закидаєш приманку та відпускаєш палець, щоб жилка тихо зійшла й “полетіла” в потрібне місце.
- чекаєш, поки приманка приводниться;
- починаєш поступово намотувати волосінь та підтягувати приманку до себе.
Мультиплікаторна котушка схожа з інерційною. Проте вона оснащена передавальним механізмом для збільшення швидкості обертання барабана. У неї також є система гальмування, яка запобігає заплутуванню жилки.
Мультиплікаційні котушки ідеально підходять для морської риболовлі. Вони коштують недешево, але вирізняються простою конструкцією, що значно мінімізує ризики виникнення несправностей.
Розміри та маса котушки
Розмір та маса – важливі показники. Вони впливають на силові характеристики котушки. Чим більше важить та виглядає котушка, тим потужніша вона.
Розміри вимірюється в тисячах. Вони вказуються на пакунку товару. Наприклад, ви можете побачити такі цифри, як: 2000, 3000, 4000 тощо. Що це значить? Гарне питання, тому швидше відповідаємо. Такі цифри означають, скільки жилки конкретного діаметра поміщається в котушку.
Якщо не хочете вдаватися в деталі, але вам конче потрібно вибрати правильну котушку з урахуванням умов риболовлі, тоді:
- розмір від 1000 до 3000 підходить для лову невеликої хижої риби у звичайних водоймах нашої країни;
- маркування від 3000 показує, що цей інструмент оптимальний для трофейного полювання на великих річках із сильною течією;
- понад 4000 – можна спокійно брати для лову морської риби.
Вага спінінгової котушки – параметр, який тісно пов’язаний із попереднім. Дуже легкі моделі можуть бути крихкими. Потужний механізм здебільшого масивний та важкий. Однак для зменшення маси котушки, деякі виробники використовують алюміній, титан або полімерні матеріали.