Доходи. За підсумками 2013 року надходження податків, зборів та обов'язкових платежів, а також міжбюджетних трансфертів до обласного бюджету склали 11 057,1 млн.грн.
До загального фонду обласного бюджету надійшло 10 538,7 млн.грн. або 96,3 відс. до затверджених річних призначень з урахуванням внесених змін, з них:
– власні та закріплені доходи обласного бюджету склали 4 570,4 млн.грн. або 96,1 відс. до затверджених річних призначень з урахуванням внесених змін;
– дотації з державного бюджету – 1 211,7 млн.грн. або 100 відс. відповідно;
– субвенції з державного бюджету – 4 750,3 млн.грн. або 95,6 відс. відповідно;
– субвенції з бюджетів міст та районів області на проведення видатків місцевих бюджетів, які не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів – 5,8 млн.грн. або 99,3 відс. відповідно та інші субвенції – 0,5 млн.грн. або 92,1 відс. відповідно.
Обсяг надходжень власних та закріплених доходів загального фонду обласного бюджету в порівнянні з 2012 роком збільшився на 8,8 відс. або на 369,1 млн.грн.
Основним джерелом формування загального фонду обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. У 2013 році зазначеного податку надійшло 4 121,9 млн. грн. або 96,6 відс. до річних показників. У порівнянні з 2012 роком надходження податку на доходи фізичних осіб збільшилися на 8,4 відс. або на 317,9 млн.грн.
Обсяг надходжень зборів та плати за спеціальне використання природних ресурсів за 2013 рік склав 285,8 млн.грн. або 88,6 відс. до уточнених річних планів.
До спеціального фонду обласного бюджету з урахуванням трансфертів з державного бюджету за 2013 рік надійшло 518,4 млн.грн. Надходження до спеціального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету та власних надходжень бюджетних установ склали 115,5 млн.грн. або 110,2 відс. до уточнених річних призначень.
Власні надходження бюджетних установ становили 266,4 млн.грн., що на 5,7 відс. або 14,4 млн.грн. більше, ніж у 2012 році.
Видатки. На фінансування видаткової частини обласного бюджету в 2013 році спрямовано 11 133,3 млн. грн., у тому числі на фінансування видатків загального фонду – 10 077,4 млн. грн., спеціального фонду – 1 055,9 млн.грн.
Понад 96 відс. обсягу видатків загального фонду обласного бюджету (без урахування видатків за рахунок міжбюджетних трансфертів) спрямовано на утримання установ та здійснення заходів у галузях соціально-культурної сфери, зокрема:
– у галузі освіти – 1 070,0 млн.грн. або 30,8 відс. до загального обсягу видатків (без урахування видатків за рахунок міжбюджетних трансфертів);
– у галузі охорони здоров'я – 1742,0 млн.грн. або 50,1 відс. відповідно;
– у галузі соціального захисту та соціального забезпечення – 317,7 млн.грн. або 9 відс. відповідно;
– у галузях культури і мистецтва, фізичної культури та спорту – 240,4 млн.грн. або 6,9 відс. відповідно.
У структурі видатків загального фонду по зазначених галузях найбільшу частку становлять захищені видатки бюджету, зокрема у галузях освіти та охорони здоров'я – 93,3 відс., соціального захисту і соціального забезпечення – 92,7 відс.
У обсязі видатків на культуру і мистецтво найбільшу частку – 77,5 відс. – займає фінансова підтримка театрально-видовищних закладів; у галузі фізичної культури і спорту – 70,6 відс. – видатки з утримання дитячих юнацьких спортивних шкіл та проведення спортивних заходів відповідно.
Станом на 01.01.2014 року прострочена заборгованість з виплати заробітної плати та нарахувань на неї працівникам бюджетних установ, а також оплати розрахунків за спожиті енергоносії відсутня.
Видатки за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у галузі «Охорона здоров’я» склали 96,5 млн. грн. або 4,5 відс. загального обсягу видатків на цю галузь, у тому числі:
– на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги – 24,8 млн.грн.;
– на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров'я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 19,1 млн.грн.;
– на капітальний ремонт, реконструкцію лікарняних споруд та закупівлю високовартісного медичного обладнання для Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання на загальну суму 40,0 млн.грн.
– на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою – 6,6 млн.грн.;
– на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 6,0 млн.грн.
У загальному обсязі видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій склали 2,5 млн. грн., фізичну культуру та спорт – 18,2 млн.грн., з них за рахунок субвенцій на підготовку спортивних об'єктів, на яких проводився чемпіонат світу з легкої атлетики у 2013 році – 5,7 млн.грн., на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 12,5 млн.грн.
На фінансування програм і заходів по галузях виробничої сфери (житлово-комунальне господарство, засоби масової інформації, будівництво, сільське і лісове господарство, транспорт, запобігання та ліквідація надзвичайних ситуацій, охорона навколишнього природного середовища та інші) із загального та спеціального фондів обласного бюджету спрямовано 533,2 млн.грн., з них 57,6 відс. (або 307,2 млн. грн.) за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам:
– на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію – 198,0 млн.грн.,
– на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 43,1 млн. грн.,
– на будівництво ПЕТ-КТ центру для Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання – 19,4 млн. грн.;
– на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення – 46,2 млн. грн.;
– на фінансування Програм – переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування – 0,5 млн. грн.
Також на фінансування видатків галузей виробничої сфери спрямовано надходження спеціального фонду – екологічного податку, коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, коштів від відчуження майна, що перебуває в спільній комунальній власності територіальних громад сіл, селищ та знаходиться в управлінні обласної ради у сумі 123,2 млн. грн., та коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 1,6 млн.грн.
За рахунок загального фонду обласного бюджету на зазначені галузі спрямовано 89 млн.грн., за рахунок коштів загального фонду, переданих до бюджету розвитку (спеціального фонду) – 11,7 млн.грн.
Основна питома вага у загальному обсязі видатків на фінансування галузей виробничої сфери припадає на житлово-комунальне господарство – 59,7 відс. або 318,5 млн. грн., з яких частка видатків за рахунок субвенції з державного бюджету становить 76,7 відс. з них на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію – 198,0 млн.грн., на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення – 46,2 млн. грн.; та на будівництво об’єктів інфраструктури – 13,4 відс. або 71,6 млн. грн., з яких 62,5 млн.грн. або 87,3 відс. – видатки за рахунок субвенцій з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та будівництво ПЕТ-КТ центру для Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання.
Міжбюджетні трансферти. Субвенції з обласного бюджету бюджетам міст і районів перераховувалися у повному обсязі згідно із затвердженими порядками їх використання та в межах фактичних надходжень з державного бюджету.