Шкірні ураження у кішок та собак – це поширені та неприємні для домашніх улюбленців захворювання. Такі недуги можуть мати різні симптоми та причини виникнення. При виникненні шкірних захворювань тварини починають сильно чухатися. У них нерідко випадає шерсть чи утворюються висипання на шкірному покриві. Якщо своєчасно не звернутися до кваліфікованого ветеринарного лікаря - https://avet.kiev.ua/dermatologiya/ та не призначити правильне лікування, то шкірні захворювання можуть спричинити анафілактичний шок або провокувати сепсис.
Які бувають шкірні захворювання у домашніх тварин
Існує багато шкірних захворювань, які можуть виникнути у котів та собак. Вони зазвичай з'являються через порушення умов утримання та догляду, травми або пошкодження шкіри, алергічні реакції, інфекції, паразитів, нестачі або надлишку вітамінів, мінералів або інших мікроелементів. До найпоширеніших шкірних захворювань варто віднести:
- Дерматит. При виникненні такого шкірного захворювання можна спостерігати характерні висипання та почервоніння на шкірі, випадання вовни на уражених ділянках. Дерматит у собак та котів зазвичай розвивається внаслідок поширення мікробів. Для лікування цієї шкірної хвороби використовують фунгіцидні препарати, стероїди або спеціальні шампуні.
- Демодекоз. Це запальне захворювання шкіри викликається мікроскопічними кліщами роду Demodex. Воно характеризується потовщенням та почервонінням шкіри, сильним свербінням. Уражені ділянки зазвичай обробляються антисептиками. Для лікування демодекозу використовуються акарицидні засоби.
- Дерматофітія. У собаки або кішки, яка інфікована лишаєм (дерматофітозом), може випадати шерсть, лущиться поверхня шкіри. Хвора тварина має пройти медикаментозну терапію. Для лікування цієї хвороби використовуються антисептики, кортикостероїдні гормони.
Всі ці та інші шкірні захворювання здатні негативно вплинути на самопочуття та функціонування організму домашньої тварини.
Профілактика шкірних захворювань
Щоб шкіра домашнього улюбленця була повністю здоровою, потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:
- домашній улюбленець не повинен контактувати з вуличними тваринами, щоб не заразитися від них;
- підтримуйте гігієну та оптимальні умови в приміщенні, де міститься домашня тварина;
- своєчасно проводьте профілактичну вакцинацію;
- собака або кішка має носити протиблошині нашийники;
- правильно і регулярно годуйте свого улюбленця.
Якщо дотримуватись цих простих рекомендацій, то домашній улюбленець зможе не тільки перебувати у хорошому самопочутті, але і успішно протистояти шкірним захворюванням.