Сьогодні альтернативні джерела енергії набувають дедалі більшої популярності. Одним з таких видів є перспективна сонячна енергія, яка за прогнозами фахівців в наступні 50 років зможе забезпечити до чверті потреб людства в електроенергії, що скоротить щорічні викиди вуглекислоти на 6 мільярдів тонн. Сонячні батареї – простий і доступний спосіб видобутку цієї енергії в приватному будинку.
Розвинені країни світу активно сприяють використанню енергії сонця серед населення. Одна з таких програм, що створена для стимулювання енергетичного прогресу і використання сонячних і вітряних станцій серед пересічних громадян, дісталась і України та має назву «Зелений тариф». Він передбачає придбання державою добутої за допомогою сонячних батарей чи вітряних турбін електроенергії за цінами 18,09 євроценти і 1,63 евроценти за кВт*ч відповідно.
Сонячна електростанція під зелений тариф має бути втановлена за певним регламентом та мати необхідну документацію.
Порядок підключення до «Зеленого тарифу» може бути наступним:
- Оцінка можливості встановити сонячні батареї для будинку
- Перевірка дозволеної потужності за договором використання електроенергії, при підвищення ліміту зе необхідності.
- Підбір і встановлення обладнання (сонячні панелі, мережевий інвертор, металоконструкція, апаратура захисту, інші витратні матеріали: кабель, коннектори, елементи кріплення) У СЕС акумулятори встановлюються опціонально зі спеціальними гібридними инверторами.
- Відкриття банківського рахунку.
- Подання заяви-повідомлення в обленерго разом із заповненою схемою підключення.
- Сплата рахунку з послуг по встановленню лічильника, проведення постачальником енергії реконструкції вузла обліку
- Складання акт про збереження пломб і монтажі індикаторів в двох примірниках.
Після проведення всіх необхідних процедур власник домогосподаства перетворюється на учасника програми «Зеленого тарифу».
Особливо важливим кроком у цій послідовності є вибір якісного обладнання. Сонячна електростанція під зелений тариф має бути якісною та сертифікованою. В інакшому випадку не варто очікувати від неї високих показників окупності та довгого терміну експлуатації. Обираючи сонячні батареї, звертайте увагу на відомих світових виробників та не піддавайтесь на оманливо низькі ціни. Тоді в майбутньому виз можете не лише економити на електроенергії, а ще й використовувати її для заробітку.