Весна - це пора року, коли потрібно підготувати город до посіву сільськогосподарських культур пише https://www.zerno-ua.com/tag/agrariyi/ Городникам може знадобитися різна аграрна техніка, інвентар та добрива. Якщо відповідально поставитися до підготовки городу до весняного сезону, можна створити оптимальні умови для вирощування овочів та отримати хороший урожай.
Техніка та інвентар для обробки городу
Без надійної сільськогосподарської техніки та інструментів неможливо підготувати город до весни. Городники повинні мати штикову та совкову лопату для перекопування, зняття старої мульчі та рівномірного розподілу добрив. Для вирівнювання поверхні та видалення сміття знадобляться граблі. Для ретельного розпушування ґрунту та зрізання бур'янів потрібна сапка. Також городникам не обійтися без функціональної садової тачки. З її допомогою можна буде перевозити добрива, землю, бур'яни, гілки або інше сміття, яке залишається після обробки городу. Багато фермерів мають у своєму розпорядженні культиватори або мотоблоки, які істотно полегшують перекопування великих ділянок. Перед весняним сезоном потрібно перевірити на працездатність техніку та наточити леза.
Які добрива вносити навесні
Навесні важливо наситити ґрунт поживними речовинами. Для цього можуть використовуватись органічні або мінеральні добрива. До органічних добрив відноситься перепрілий гній, компост, торф, зола. Вони позитивно впливають на властивості ґрунту, сприяють розвитку мікроорганізмів та ґрунтових бактерій. До мінеральних добрив відноситься калійна сіль, суперфосфат, аміачна селітра, що стимулює зростання зеленої маси.
Етапи підготовки городу до весни
Підготовка городу до весни - це непросте заняття, що вимагає використання спеціальної техніки. Воно включає наступні етапи:
- Розчищення земельної ділянки. На цьому етапі потрібно буде видалити залишки рослинності, торішню мульчу. Також рекомендується провітрити парники, якщо вони встановлені на ділянці.
- Аналіз та підготовка ґрунту. Важливо виміряти кислотність ґрунту за допомогою тестів або лакмусового паперу. Городнику потрібно буде перекопати грядки на глибину до 20-25 см, використовуючи лопати або мотоблок.
- Внесення добрив. Спочатку рівномірно розподіліть компост, гній або золу по поверхні. Огороднику потрібно повторно перекопати ділянку, щоб перемішати добрива із ґрунтом.
- Планування грядок. Рекомендується розміряти грядки та міжряддя з урахуванням освітленості. Огородник повинен підготувати покривний матеріал чи мульчу.
У теплих регіонах можна сіяти редиску, цибулю, кріп, моркву. Для захисту від нічних заморозків потрібно використовувати агроволокно чи плівку.