Агротканина відноситься до матеріалів для мульчування грунту. По своїй структурі тканина відрізняється від спанбонду сплетеними поліпропіленовими нитками, візуально схожа з мішковиною. Чорний колір не пропускає сонячних променів, в результаті чого не проростуть бур'яни. Сьогодні sad-ogorod.in.ua порівнює два найвідоміших матеріалу для мульчування грунту, з порадами та рекомендаціями для потенційних покупців.
Агротканина vs Агроволокно – що краще?
Чорне агроволокно для мульчування грунту і тканина по своїй функції - повністю ідентичні: для укриття поверх рослин вони зовсім не призначені, тільки укладати на грунт для захисту від бур'янів.
Основні відмінності між цими мульчувальними матеріалами:
-
Щільність агротканини становить 85 г/м2 і 100 г/м2, що в 2 рази вище самого щільного агроволокна.
-
На відміну від волокна, щільна тканина вже розмічена для зручності висадки, наприклад, кущів полуниці.
-
Тепер не потрібно вдаватися до використання гербіцидів на ділянці, витрачати сили і час на боротьбу з бур'янами.
-
Маючи велику вагу, агротканину можна стелити прямо на бур'яни, без витрати часу на попередню підготовку ділянки.
-
Агротканина на полуниці між грядками значно краще себе показує, ніж спанбонд, але в той же час тканиною мульчувати кущі полуниці набагато дорожче.
-
Тканина товщиною в 100 г/кв. м прослужить вам 8-10 років завдяки добавкам від руйнування на сонці. Спанбонд - не більше 5 років.
-
По агротканині можна ходити, навіть їздити легкою колісною технікою, агроволокно 50-ї щільності при аналогічному навантаженні прослужить не більше 2 років.
-
Якщо волокно потрібно постійно знімати/укривати, то розстеливши агротканина 1 раз в 7 років, можна не турбуватися за матеріал.
Як використовувати і вибрати агротканину – 6 порад перед покупкою
-
Заздалегідь виміряйте ширину і довжину ділянки щоб точно визначити, яка ширина рулону вам підійде більше: 1,05 або 3,2 м. Оптимальний час для придбання – в кінці лютого (до початку посівних робіт) і під кінець вересня (підготовка ґрунту перед зимою).
-
Тканий матеріал високої міцності в кілька разів дорожче агроволокна. Щоб заощадити – комбінуйте укриття (поміж грядками використовуйте тканину, а на грядках – мульчуюче агроволокно).
-
Агротканина не пропускає вологу, що робить неможливим традиційний спосіб поливу шлангом. Перед тим як купити агротканину в Херсоні, встановіть стрічку для крапельного поливу, після чого укладайте матеріал.
-
Полотно товщиною 85 зручно застосовувати на клумбах, в ландшафтному дизайні, а 100-ку беруть для винограду (між рядами), теплиць, садових центрів, квітів.
-
За допомогою агротканини можна вкрити простір між грядками багаторічників і ягідних кущів (калина, обліпиха, лохина, малина, агрус, смородина), декоративними кущами (самшит, барбарис, бузина, гортензія, верба, бузок).
Спробуйте мульчувати садові дерева з допомогою агротекстилю: декоративна кора, каміння, тріски, земля стануть прекрасним «акомпанементом» загальної композиції.
Міцність полотна дозволяє ставити зверху важкі горщики, каміння та інші елементи домашнього екстер'єру без остраху порвати матеріал. Виклавши гальку, декоративні камінчики або кольорові тирсу, хвою в комбінації з кущами, ви отримаєте красиву композицію навколо дачної ділянки:
-
Для зручності, вибирайте вже розмічене синіми лініями полотно. Розмітка може бути виконана у вигляді квадратів або прямих ліній: по поздовжнім лініям зручно розміщувати горшкові рослини у великих квіткових центрах, а по квадратах легко відцентрувати рез для кореневої системи і стебла рослини.
Важливо: коріння не проростуть через тканину незалежно від товщини, навіть при наявності дренажу в горщиках.
Як закріпити агротканину?
Протягом 14 днів бур'яни під тканим мульчувальним матеріалом повністю вигорають.
У серпні ми тестували агротканину на своїй ділянці, не знімаючи. Відео експерименту на нашому каналі «Сад-Город»:
https://www.youtube.com/watch?v=ezTvs8SkQUQ&feature=emb_logo
Полотно тканини важче спанбонду, але для впевненості радимо зафіксувати по краях дротом буквою П з інтервалом у 2 метри.
Прорізати отвори в полотні з допомогою канцелярського ножа просто і швидко. Щоб краї тканини не розмотувались з часом – акуратно пройдіть пальником по периметру на відстані від ниток.