Вибір фрезерного верстата по дереву
Як вибрати ручний фрезерний верстат по дереву? Визначте який вид роботи повинен виконувати фрезерний інструмент. Потужності мотора, повинно вистачати для ваших потреб. Для домашнього ремонту та періодичного використання, підійде легка фреза. А якщо ви займаєтеся будівництвом і складанням меблів, тут потрібен фрезерний верстат класом вище. Вимикач живлення повинен оснащуватися захистом від мимовільного включення. Без такого механізму, вам доведеться постійно стежити за цим, щоб не травмуватися. Конусоподібні цанги повинні бути з загартованої сталі. Це виключить деренчання верстата і підвищить точність обробки. Якісний фрезер, комплектується литою підошвою з металу, відсмоктувачем пилу і механізмом регулювання.
Стіл повинен оснащується надійними кріпленнями, по висоті регулюватися, забезпечувати бездоганну видимість. Додатковий кутовий упор дозволить розмножувати заготовки.
Важливу роль відіграє ціна фрезерного інструменту. Не купуйте дешевий фрезерний верстат по дереву від невідомого виробника, якщо хочете щоб він прослужив більше одного сезону. Зверніть свою увагу на відомі бренди, які довго присутні на ринку і заслужили гарну репутацію своєю якістю, а якщо інструмент вийде з ладу, то проблем із запчастинами у вас не буде. Коли неможливо провести ремонт самому, будь-який сервісний центр зможе вам допомогти.
Якщо ви плануєте робити стаціонарний фрезерувальний верстат, то тут можна не брати фірмовий фрезер. Конструкція має на увазі монтаж на стіл, який нівелює всі недоліки і втрачається сенс в покупці дорогих моделей.
Ручний фрезерувальний верстат - незамінний інструмент для обробки дерева. Вся робота здійснюється фрезами, яких існує безліч, під різні завдання. Щоб не переплачувати за непотрібну потужність, перед покупкою інструменту визначитеся з видом майбутніх робіт. Дотримуйтесь техніки безпеки, цим інструментом легко нанести собі травму.
Фрезерний верстат не зможе зробити жодної роботи без фрези необхідного типу, розміру і форми. Вибір настільки великий, що можна розгубиться. Фреза являє собою насадку, одна сторона має циліндричну форму і вставляється в патрон. Інша сторона - фігурна, вона здійснює фрезерування. Для правильного вибору, спочатку визначтеся з видом роботи і необхідними характеристиками.
Фрези діляться на:
- цільні;
- з напрямними підшипниками.
У першому випадку вони відрізняються високо міцністю. У другому, наявність підшипника змінює його властивості.