Приготувати смачну та поживну кашу з м’ясом із подовженим терміном зберігання можна в домашніх умовах, використовуючи побутовий автоклав. Крупа добре розварюється, м’ясо виходить соковитим, просочується спеціями. Такі консерви дуже прості в приготуванні, ситні та поживні.
На відміну від магазинних продуктів, страва містить більше м’яса, а коштує набагато дешевше. Маючи вдома пристрій для стерилізації, можна приготувати будь-яку кашу в автоклаві: перлову, гречану, рисову, горох, пшоно та інші. Це зручний та швидкий спосіб консервації в домашніх умовах.
Джерело – autoclav.com.ua
Перлова каша в автоклаві
Каші з м’ясом традиційно готують у вигляді консервів на зиму – страва повністю готова до споживання, потрібно тільки підігріти. Перлова крупа добре поєднується із м’ясними шматочками та фаршем, приправленими ароматними спеціями. Якщо вдома є автоклав, відразу відпадає необхідність варити кашу – термообробка проходить під час стерилізації. Пристрій вміщує образу кілька банок із заготовками на 0,5, 1,2 літри.
Особливості приготуванні перлової каші:
обов’язково слід добре промити та замочити крупу, варити її не потрібно;
м’ясо треба нарізати на шматки середнього розміру, бо маленькі розпадуться на волокна під час стерилізації;
крупа з м’ясом повинна займати половину банки – об’єм збільшується під час приготування;
продукти заливають водою на 2 см від кришки.
Для стерилізації в домашніх умовах підходить автоклав газовий або електричний. До агрегату поміщають закриті банки з продуктами, де вони проходять термічну обробку в умовах високої температури та постійного тиску.
Каша в автоклаві
Перлова каша багата на вітаміни, макро- та мікроелементи. Це корисна крупа, яка містить фосфор, селен та інші корисні речовини. Перловка ніжна на смак, добре насичує, а ще краще смакує з тушкованим м’ясом.
Щоб приготувати консервовану кашу в автоклаві, дотримуйтесь правил експлуатації агрегату. Достатньо встановити необхідну температуру, щоб отримати партію готових консервів.
Рецепти для автоклаву достатньо прості. В банки насипають крупу без попередньої термічної обробки. М’ясо теж можна покласти в сирому вигляді або трохи підсмажити – тоді шматочки зберігають форму і не змішуються з крупою. Разом з кашею готують:
свинину;
курятину;
баранину;
яловичину.
До страви також додають смажену цибулю, моркву, болгарський перець, спеції. До пісного м’яса кладуть смалець або сало для більшої жирності. Якщо м’ясні шматочки можна покласти сирими, овочі краще підсмажити – так смачніше.
Яка має бути температура в автоклаві?
Щоб страва приготувалась, а банки пройшли якісну стерилізацію, потрібно дотримуватись рекомендованих термічних показників. Всі види круп стерилізуються при температурі 110 градусів Цельсія – це оптимальна температура, при якій каша добре розварюється та набуває ніжного смаку. Також за цієї температури знищуються небезпечні бактерії, які містяться в продукті. За таких умов готують гречану, рисову, перлову крупи. Інші правила стерилізації:
банки стерилізуються разом з продуктами в закритому вигляді;
в ємність агрегата наливається вода, яка на 2 см закриває кришки;
температура доводиться до 110 градусів Цельсія і підтримується на цьому рівні;
процес триває 40 хвилин, після чого нагрів потрібно вимкнути та дочекатись остигання приладу.
Консерви можна діставати тільки після повного остигання автоклава. Такий спосіб підходить для приготування як самої каші, так і страви з м’ясом та овочами.
Чи потрібно замочувати перловку для автоклаву?
Перлова каша в автоклаві не потребує попередньої варки, але її треба добре промити, поки вода не стане прозорою, а потім замочити мінімум на 2 години чи більше, краще залишити на ніч. Вода повинна повністю вкривати крупу. Перед приготуванням воду треба злити за знову промити перловку.
Для чого потрібно замочувати перлову крупу:
зерна стають більш розсипчасті та м’які;
зберігається більшість корисних сполук;
виводяться крохмалисті речовини, тому каша краще засвоюється;
це дозволяє скоротити час приготування.
Далі промиту крупу в сирому вигляді засипають в ємності – можна використовувати ємності об’ємом 0,35, 0,5, 1 л і більше залежно від розміру автоклава. Перловка повинна займати не більше половини банки, тому що об’єм страви збільшиться в процесі приготування. Також до крупи можна додати овочі, попередньо трохи підсмаживши їх на пательні.
Що можна зробити у автоклаві?
Пропонуємо швидкі та корисні рецепти домашньої каші з м’ясом. Для перлової каші зі свининою знадобляться такі інгредієнти:
свинина – 100 г;
перлова крупа – 100 г;
свинячий жир – 50 г (якщо м’ясо пісне);
цибуля – 10 г;
морква – 10 г;
перець горошком – 5 шт.;
сіль – 1 ч. л.;
лавровий лист – 1.
Джерело – autoclav.com.ua
Кількість продуктів розрахована на одну порцію для півлітрової ємності. Крупу замочують мінімум на 2 години. Свинину ріжемо на великі шматки, додаємо сіль та перемішуємо. Цибулю слід нарізати кубиками, моркву – натерти на велику тертку, обсмажити овочі на пательні. У вимиті ємності треба покласти шматки м’яса, жир, додати спеції, зверху насипати перловку та покласти смажені овочі. Далі банки закривають та поміщають в автоклав.
Таким саме способом готують гречку, рис, пшоно, горох. Для поживної гречаної каші знадобляться такі продукти:
гречка – 100 г;
м’ясо (свинина, курятина, яловичина) – 100 г;
цибуля, морква – по 10 г;
сіль і перець за смаком;
лавровий лист – 1 на банку.
Добре промиваємо гречку, замочувати не потрібно. Чистимо, миємо та нарізаємо овочі, їх треба трохи обсмажити до золотавої скоринки.
М’ясо ріжемо на шматочки розміром приблизно 2 см, його можна також трохи підсмажити, щоб зберегти форму. Додаємо в банку м’ясо, сіль, перець, насипаємо сиру гречку, а також овочі і лавровий лист. Після цього ємності слід закатати, поставити в агрегат, довести до потрібної температури і витримати 40 хвилин – страва готова.
Автоклав — ідеальне рішення для тих, хто полюбляє домашні заготовки з каш. Господарі часто обирають такі моделі: А16 електро (універсальний) або ЧЕ16 електро (універсальний) від українського виробника УКРПРОМТЕХ. Знайти ці та інші моделі можна у магазині UTEHO.