З 1 січня 2013 року набрав чинності новий Закон України «Про зайнятість населення», яким визначено правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.
Статтею 30 цього закону зазначено розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком від 45 років і до пенсійного віку, які вже мають професійно-технічну або вищу освіту та страховий стаж не менше 15 років. Ця категорія громадян має право на одноразове отримання ваучера на перепідготовку, підвищення кваліфікації, спеціалізацію або здобуття освіти на базі свого освітньо-кваліфікаційного рівня. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на цей час – 11470 грн.).
Механізм видачі центрами зайнятості ваучерів громадянам на навчання визначено у Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 20 березня 2013 року № 207. Цією ж постановою встановлений перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами, організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг. Особи, які виявили бажання отримати ваучер, самостійно здійснюють вибір професії (з переліку), форми та місця навчання серед навчальних закладів України.
Сьогодні вже більше 260 донеччан, які звернулись до центрів зайнятості за отриманням ваучера, уклали договори на навчання з навчальними закладами за обраними професіями і спеціальностями.
Більшість з виданих ваучерів реалізовано на базі Донбаської національної академії архітектури и будівництва (укомплектовано 2 групи за спеціальностями «Міське будівництво та господарство» та «Промислове і цивільне будівництво»), Горлівського відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (організовано групу за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі»), Артемівського індустріального технікуму ДонНТУ, Краматорського машинобудівного коледжу Донбаської державної машинобудівної академії (навчаються групи студентів за спеціальністю «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд»).
Також укомплектовано 2 групи за спеціальністю «Землевпорядкування» в Докучаєвському гірничому технікумі та Костянтинівському технікумі Луганського аграрного національного університету.
В Дружківському технікумі, Краматорському машинобудівному коледжі Донбаської державної машинобудівної академії та в Слов’янському коледжі національного авіаційного університету укомплектовано групи за спеціальністю «Розроблення програмного забезпечення».
На навчання осіб старше 45 років на підставі ваучерів також укладено договори з навчальними закладами інших областей України: Харківським національним університетом радіоелектроніки за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення», Львівським національним університетом імені І.Франка за спеціальністю «Програмне забезпечення систем».
Таким чином, новації Закону України «Про зайнятість населення» дають можливість громадянам старше 45 років підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці, здобути професію та як результат – отримати гідну роботу. Тож скористайтеся такою можливістю, звертайтеся до державної служби зайнятості!