Потужна й зручна рація в таких місцях, що розташовані далеко від великих населених пунктів та мереж операторів мобільного зв'язку - річ не просто корисна, а й життєво необхідна, зокрема у випадках, коли у такі місця ви з початком сезону разом з друзями й подругами прямуєте "просто "покататися на лижах чи бордах.
Адже на організовану групу ваш веселий колектив перетворюється лише тоді, коли кожен з вас має сучасну рація, і ви можете підтримувати надійну та якісну зв'язок один з одним на спуску і на гірських схилах за його межами. Притому в будь-який час доби і за будь-яких, навіть дуже непростих погодних умов.
Ви скажете, що на так званих цивілізованих лижних курортах стільниковий зв'язок обладнаний давно і працює прекрасно, тому для спілкування з друзями цілком вистачає і звичайних смартфонів.
Мабуть, так воно й э, однак нагадаємо, що лижні траси як і раніше знаходяться де? Правильно, в горах. А в горах, як відомо, покриття мережі стільникового зв'язку навіть при нинішньому рівні розвитку технологій не завжди буває однорідним та постійним. Отже, навіть з найкрутішим смартфоном у будь-який момент (і як правило, найнеочікуваніший) можна опинитися без зв'язку.
Не вірите? Тоді запитайте у досвідченіших товаришів або у будь-кого з інструкторів, чому в горах вони завжди і всюди тягають з собою рацію, а то й дві. Запевняємо, щонайменше одну історію про те, як десь неподалік комусь через брак навіть простенької walkie-talkie доводилося виходити на зв'язок з людством за допомогою дикого крику та істеричних лементу у вітер, снігову пелену чи туман, ви почуєте точно, до того ж з подробицями .
Так от, щоб вам ніколи не довелося у схожих історіях опинитися головним "героєм", про зв'язок загалом, і про рації для себе та інших учасників групи зокрема, краще подумати до того, як ви поїдете кататися. Які саме рації краще підходять лижникам і сноубордистам? Ну, з цим взагалі жодних проблем. Ось три моделі з нових, з котрими на гірськолижному курорті (і не тільки там) без зв'язку ви точно не залишитеся.
#1 - Motorola TALKABOUT T82 Extreme
Модель відрізняється, насамперед, збільшеним до 10 км радіусом прийому-передачі радіосигналу, відмінно зарекомендувала себе в горах, і тому саме її ми поставили на перше місце в цьому нашому списку. Потужність передавача - 0.5 Вт, передбачені режим гучного зв'язку iVOX та потужний вібропривід, завдяки якому виклик ви не пропустите навіть під час спуску. За необхідності TALKABOUT T82 Extreme можна легко й просто підключити до іншого рації, буквально однією кнопкою.
І, як бачимо, виглядає TLKR T82 теж вельми привабливо й стильно. Так званий "прихований" екран загоряється лише тоді, коли вона активна, й повністю непомітний, коли рація переходить в режим очікування. Між іншим, девайс комплектується ще й вбудованим світлодіодним ліхтарем, з яким повертатися на базу увечері будет набагато простіше.
#2 - DreamWave Venture
Повнофункціональна Bluetooth-аудіосистема c рацією walkie-talkie або, навпаки, двосмугова міні-радіостанція walkie-talkie, поєднана зі справжньою Bluetooth-колонкою. Як завгодно. У будь-якому з цих варіантів Venture - це багатофункціональний пристрій, виконаний у надійному і відмінно захищеному за стандартом IPX5 (захист від води, пилу, піску і снігу) корпусі, й не лише забезпечує радіозв'язок на відстані до 5 км, але і здатний відтворювати дуже якісний , чистий і потужний звук. І при цьому носити свою Venture ви можете і просто в кишені, і на костюмі, і на рюкзаку, або, коли носити не потрібно, то просто причепити на якусь гілку, і слухати класну музику.
Venture оснащена потужною літій-полімерної акумуляторною батареєю ємністю 3600 мАг. Повного заряду батареї цього спікера вистачає аж на 5 годин автономної роботи в режимі безперервного аудіовідтворення на максимальному рівні гучності (або на 10 годин, якщо в звичайному режимі). Правильний баланс цієї самої гучності і якості звучання (з дивовижно ретельним, як для таких розмірів, відпрацюванням басів) забезпечують 45-міліметровий широкосмуговий fullrange-динамік і всенаправленний 360-градусний процесор звукових ефектів. Озвучувати телефонні розмови Venture теж вміє. У режимі "вільні руки" спікер сам ставить плеєр на паузу і після закінчення розмови знову запускає трек з того ж самого місця, де він був зупинений. Отже, це справжня знахідка для сучасного меломана, за умови, що його окрім звуку цікавить ще маса інших, не менш захоплюючих занять: екстрим, спорт, подорожі та інші види активного дозвілля.
#3 - Cobra AM1035 Walkie Talkie
Коштує вона трохи дорожче, ніж попередні дві моделі, але різницю в ціні з запасом компенсує своїм функціоналом. По-перше, це одна з найміцніших компактних рацій на ринку. Вона в рівній мірі добре захищена як від ударів й інших механічних негараздів, так і від води. Насправді, з захистом IPX7 ця модель благополучно переживає навіть занурення під воду (до півгодини на глибині 1 м), тому користується популярністю не тільки у лижників, але й у байдарочників та ентузіастів інших водних видів спорту. Радіус роботи - до 12 км, вбудований ліхтар, запасний аккум в комплекті, "вільні руки", вібро, активація голосом і т.д. - серйозний апарат.